Jak využít metodu pravé mozkové hemisféry u psaní?

Není to moc vědecké?

Určitě jste už někdy slyšeli o tom, že máme dvě hemisféry, levou a pravou. Kdysi dávno, jako mimča, jsme je měli vyrovnané. Praktickým fungováním v praktickém světě většinou dojde k potlačení pravé mozkové hemisféry.

Levá hemisféra:

  • praktičnost, logika, fakta, struktura.

Pravá hemisféra:

  • intuice, vjemy, obrazy, tvořivost, fantazie.

Metoda pravé mozkové hemisféry

Učitelka umění Betty Edwars hledala formu, jak své studenty zbavit rutiny. Jak jim absolutně rozbourat zažité vzorce kresby. A tak vznikla její metoda. Také v ČR jsou známé kurzy kreslení inspirované touto metodou. Na začátku nakreslíte příšeru a po dvou dnech docela hratelný portrét.

Sama jsem se těmto kurzům řadu let věnovala. Bettynou metodou jsem se inspirovala a udělala jsem si vlastní výukový plán. Dělat vše stejně a stereotypně je mi cizí. Svým žákům jsem poskytla spousty tipů a triků, aby si odnesli domů výtvor takový, jakého nejlepšího jsou v tu chvíli schopni. Nepotřebovala jsem pracovat s jejich talentem.

Tuto metodu jde praktikovat na vše kreativní, nejen na kreslení.

Vyzkoušej si sladit obě hemisféry a svést se na vlně kreativity – KLIKNI TADY

Rozbourání rutiny

Když vytvoříte mozku podnět, kdy mu rozstřelíte vše, na co je zvyklý. Zboříte stereotyp, rutinu a vnímaní struktur. Na druhou stranu poskytnete absolutní vnímání tvarů, obrazů a barev. Posílíte na tu danou dobu vnímání pravé mozkové hemisféry.

Po vědomé práci z mozkovými hemisférami budete sice trochu unavení, ale velkým bonusem je více nápadů, nastartování kreativity a zlepšení paměti. A to se vyplatí, ne?

Jsem vypravěčka příběhů. Slovo je můj pracovní nástroj. Díky mému programu Tvůj příběh prodává tě provedu tajemstvím příběhu a emocí. Příběh je mocný - prodává, získává klienty, plní sny.