Jak využít metodu pravé mozkové hemisféry u psaní?

Není to moc vědecké?

Určitě jste už někdy slyšeli o tom, že máme dvě hemisféry, levou a pravou. Kdysi dávno, jako mimča, jsme je měli vyrovnané. Praktickým fungováním v praktickém světě většinou dojde k potlačení pravé mozkové hemisféry.

Levá hemisféra:

  • praktičnost, logika, fakta, struktura.

Pravá hemisféra:

  • intuice, vjemy, obrazy, tvořivost, fantazie.

Metoda pravé mozkové hemisféry

Učitelka umění Betty Edwars hledala formu, jak své studenty zbavit rutiny. Jak jim absolutně rozbourat zažité vzorce kresby. A tak vznikla její metoda. Také v ČR jsou známé kurzy kreslení inspirované touto metodou. Na začátku nakreslíte příšeru a po dvou dnech docela hratelný portrét.

Sama jsem se těmto kurzům řadu let věnovala. Bettynou metodou jsem se inspirovala a udělala jsem si vlastní výukový plán. Dělat vše stejně a stereotypně je mi cizí. Svým žákům jsem poskytla spousty tipů a triků, aby si odnesli domů výtvor takový, jakého nejlepšího jsou v tu chvíli schopni. Nepotřebovala jsem pracovat s jejich talentem.

Tuto metodu jde praktikovat na vše kreativní, nejen na kreslení.

Využívám ji proto ve svých kurzech.

Rozbourání rutiny

Když vytvoříte mozku podnět, kdy mu rozstřelíte vše, na co je zvyklý. Zboříte stereotyp, rutinu a vnímaní struktur. Na druhou stranu poskytnete absolutní vnímání tvarů, obrazů a barev. Posílíte na tu danou dobu vnímání pravé mozkové hemisféry.

Po vědomé práci z mozkovými hemisférami budete sice trochu unavení, ale velkým bonusem je více nápadů, nastartování kreativity a zlepšení paměti. A to se vyplatí, ne?

Jsem spisovatelka, copywriterka a mentorka. S mou knihou se zasníte, zasmějete, prožijete všechny druhy emocí. Mohu být také vaší průvodkyní na cestě za splněním si svého snu - vydáním své vlastní knihy. Budu také pro vás tady, pokud potřebujete zasvětit do světa copywritingu - tedy uměním napsat text tak, aby vydělal peníze.