Co udělá většina lidí, když jim hlavou projde myšlenka, že potřebují nové webové stránky?
Co bys udělal ty?
Většina lidí začne zhruba bodem číslo 9 z 10. Zavolá webaři. To ale není první krok, kterým bys měl začít!
Zažila jsem v praxi dva mezníky, kdy lidi začínají úplně nelogicky od konce.
První mezník:
Zakládám si firmu. Čím začnu? Začnu malovat logo a vymýšlet název firmy.
Co budu přesně dělat? Komu? Rizika? Náklady? Místo? Nevím. Ale mám logo.
Druhý mezník:
Potřebuju web. Zaplatím webaři za prázdný web drahé peníze. A ten obsah on tam pak někdy frkne. Nevím, k čemu, proč, pro koho. Ale mám web.
Trochu mi to připomíná pubertální lásku. Zamilovala jsem se do Nováka. Chodím na tajňačku kolem něj. Kreslím si srdíčka, učím se podepisovat jako Nováková. Ale s Novákem jsem ještě nebyla na rande a možná ani nikdy nepůjdu.
Začněme znovu:¨
Potřebuješ nový web?
Čím začneš? Ne, stop! Webaři ještě nevolej!!!
Zrovna jsi zapomněl na to, že OBSAH je král.
Malý TO DO LIST pro tebe, pokud chceš nový web: Ještě STOP 😊 Malý TO DO LIST toho, co spolu můžeme připravit:
Všiml sis, že až v bodě č.7 řeším tvorbu stránek? Bod 1 – 6 je na tobě, resp.na mě/na nás, pokud si domluvíme spolupráci. To vše musíš mít dopředu nachystáno, pokud uvažuješ o webu.
Bohužel, je mnohdy nevyřčeno, že webař tvoří POUZE web. Web, bez OBSAHU. Obsah je něco jiného, než web udělat.
Z tohoto důvodu jsem se před pár týdny rozhodla, že když už s klienty dáme dohromady obsah, tak ten web už zvládneme taky. Tedy, žádné složité programování. Většina podnikatelů potřebuje a vystačí si se šablonou ve WordPressu. Rozšířila jsem o tvorbu své portfolio.
Se mnou, nebo s mým týmem, pokryjeme už tvé brandingové potřeby od A – Z.