Proč jsem se rozhodla psát blog?

Celé povídání bych začala virtuálním dopisem svým klientům:

Milá Pepíno a milý Pepo,

Pepíno, Ty jsi mě minulý týden ptala, proč si lidé myslí, že Tvá provozovna nefunguje, že má zavřeno. Bavily jsme se o tom, že lidé bez povšimnutí míjí Tvou výlohu a ty přitom věnuješ nemalé úsilí ve vylepování informačních letáčků. Nikdo se však nezastaví a nepřečte si je. A Ty, Pepo, jsi se mě včera ptal, proč máš svůj bar přeplněný k prasknutí, ale opět ti po zaplacení všech výdajů nezbyl zisk.

Pepíno, s Tebou jsme vymyslely, že ty kolemjdoucí něčím „vyděsíme“. A s nově polepenou výlohou se Ti začíná plnit diář.
Pepo, u Tebe v baru jsem si sedla k výbornému drinku, a po hodině mám jasno. Tvůj bar není schopen obsloužit větší kapacitu návštěvníků, i když máš plno, prodáš o hodně méně drinků, něž by hosté rádi.

Denně se na mě obrací několik podobných dotazů, jako jsou ty Vaše.

I v tomto už začínám mít jasno:
Vytvořím „kuchařku“ pro podnikatele. Návod, jak si spočítat rizika, zisk. Jak oslovit svou klientelu a pochopit její potřeby. Ráda radím a pracuji s malými firmami či jednotlivcemi. Jenže tyto analýzy právě podnikatelé, jako jste Vy dva, Pepíno a Pepo, mi nezaplatíte. Jsou to analýzy za desetitisíce. Kdybych si měla vyfakturovat všech svůj investovaný čas. A tam, kde mi je rádi zaplatí, tam mě to nebaví. Nemám ráda prostředí velkých korporátů, kde na jednání musím dodržet dresscode. Kde jsou jednání strojená. Kde si musím dávat pozor na pusu. Však mě znáte. Bohém. Raději svůj čas investuji do toho, co mám ráda a co mě baví. A abych svůj čas „neztrácela“ u jednotlivců a zbylo mi dost na mé milované Španělsko, španělštinu, kreslení a psaní knih, tak ty jednotlivce toto naučím prostřednictvím svých e-booků a budu jejich virtuální průvodkyní.

Vaše Vlasta

 

A přesně pro toto vznikl můj blog. A k němu samozřejmě webová stránka. Je to virtuální kancelář, ale i kuchyňka s kávou a terasa, kde se ta káva dá vypít.
Místo, kde můžu uvést své glossy a komentáře k pracovním tématům. Ale také k zábavě. Vy, co mě znáte víte, že jsem jako vítr. Jednou se věnuji tomuto a za chvíli něčemu jinému a za pár týdnu se vrátím opět k tomu prvnímu. Nebo také ne.
Témata se budou různit. Ale spojovat je budu já, má osoba. Najdete tu něco z marketingu, čísel, podnikání. A za tu zábavu to bude Španělsko, španělština, hudba, kreslení, tanec. A v neposlední řadě psaní. Psaní knih, prodejních textů a všeho možného.
Doufám, že vás nebudu nudit.

Jsem spisovatelka, copywriterka a mentorka. S mou knihou se zasníte, zasmějete, prožijete všechny druhy emocí. Mohu být také vaší průvodkyní na cestě za splněním si svého snu - vydáním své vlastní knihy. Budu také pro vás tady, pokud potřebujete zasvětit do světa copywritingu - tedy uměním napsat text tak, aby vydělal peníze.